Podstawy wędkowania

Wędkowanie od podstaw! 

Masz zamiar zacząć przygodę z wędkowaniem od podstaw?

Podstawy wędkowania obrazek
Podstawy wędkowania

Trafiłeś w odpowiednie miejsce. Pomożemy ci wybrać sprzęt oraz jak go zmontować (związać).

Wybierzesz odpowiednią metodę łowienia dla siebie poznasz jakiego sprzętu się używa w danej metodzie i jak go obsługuje. Najpopularniejszymi metodami to: „spławikowa” i „gruntowa” jest jednak kilka innych równie ciekawych o których można przeczytać na tym portalu.

W kolejnej zakładce można zobaczyć węzły i pętle przedstawione tam ilustracje pomogą zawiązać haczyk zrobić przypon jaką grubość żyłki wybrać i wielkość haczyków.

Wybór łowiska oraz wpływ pogody na brania ryb.

W tym dziale przedstawione są informacje zebrane przez dekady lat od wędkarzy zawodowców jak i pasjonatów amatorskiego połowu ryb, na co zwracają uwagę wybierając się nad wodę oraz w jaki sposób wybierają stanowisko czym się sugerują wybierając metodę łowienia w zależności na jaki gatunek ryby się zastawiają .

Patroszenie

Niezbędny i bardzo ważny dział dzięki któremu można poznać metody oraz techniki wykonywania tej czynności. Tutaj dowiedziesz  się nie tylko jak poradzić sobie z rybami karpiowatymi ale i takimi jak węgorz, okoń.

Słownik

Przydatny dla każdego, cały czas rozwijany o nowe słowa, hasła, terminy mniej i więcej znane. Wędkarstwo jest ciągle rozwijającym się tematem na Świecie cały czas powstają nowe wynalazki, nazwy oraz opis działania i zastosowania.