WĘDKARSTWO

Drodzy pasjonaci Wędki i nie tylko.

Wędkarstwo, bo tym będziemy się zajmować na tym portalu, to nie tylko hobby i okazja do złowienia ryby. Którą później zjemy, bądź wypuścimy wolno z powrotem do wody. To także pasja, która dopada coraz to więcej osób na świecie. W tej materii nie obowiązują żadne ograniczenie wieku, płci czy portfela. Wędkarstwem może pałać się dosłownie każdy, kto ma trochę czasu i dostęp do akwenu z wodą.

Każdy może wędkować.

Wędkarz ciągnący dużą rybę
Wędkarz z dużą rybą

Różnorodność technik i metod w wędkarstwie sprawia, że nawet osoby niepełnosprawne, starsze jak i dzieci mogą spokojnie uprawiać ten sport. Jest to swoistego rodzaju dyscyplina, którą mogą uprawiać zarówno całe rodziny jak i osoby pragnące uwolnić się o miejskiego zgiełku. Dla bardzo wielu osób jest to jedyny sposób na wyciszenie się, przeanalizowanie życiowych spraw czy najważniejszy w dzisiejszych czasach odpoczynek od pędu obecnego świata.

Dodaje także ruchu.

Jeżeli jednak ktoś myśli, że wędkarstwo to nic nie robienie i lenistwo, to jest w dużym błędzie. Istnieją bowiem metody wędkowania takie jak na muchę czy spinningowa, które wymagają od wędkarz znacznie więcej wysiłku fizycznego niż wielu z was może podejrzewać. Przy tych metodach osobą wędkująca jest w ciągłym ruchu, gdyż tylko wtedy ma największe szanse na wyciągnięcie z wody szczupaka czy suma. Oczywiście nie wszyscy mają takie możliwości i warunki. Dla osób starszych i niepełnosprawnych ograniczonych ruchomo istnieją inne techniki, które także pozwalają cieszyć się z tej pasji.  Tacy wędkarze mogą uskuteczniać wędkarstwo gruntowe czy spławikowe na miejscu, będąc nad brzegiem wody czy w łódce. Takie sposoby uczą dodatkowo wyciszenia, cierpliwości i szacunku dla przyrody, która nas wtedy otacza z każdej strony.

Będziemy na bieżąco.

wędki na stojaku tripod
przykładowy zestaw na karpia

Jak wiemy ludzie zajmują się łowieniem ryb praktycznie od zarania dziejów. Nie ma praktycznie miejsca na świecie, w którym nie byłoby wędkarzy. Techniki łowienia, stroje i okoliczności oczywiście z biegiem lat się zmieniały i w dalszym ciągu będą zmieniać. Tenże portal „GdybyRyby” jest poświęcony ludziom, którzy będą się chcieli nauczyć wędkowania od podstaw, jak i dla tych co mają wiedzę w tej materii, którą chętnie się z nami podzielą. Postaramy się być zawsze na topie wszelkich nowinek z tego świata, które czym prędzej będziemy wam przekazywać na bieżąco. Będzie tutaj coś dla ludzi poszukujących informacji, smakoszy potraw rybnych jak i osób, które chciałyby się podzielić swoimi przygodami i osiągami, których dość trudno szukać na innych portalach o tej tematyce. Zapraszamy do lektury zarówno Panie jak Panów, osoby łowiące ze swoich jachtów i tych znad jakiejś pobliskiej rzeczki, ludzi dopiero rozpoczynających przygodę z wędkarstwem jak i starych wyjadaczy.

Redaktor 😛